Biletë avioni “falas” Londër – Tiranë për 55 shqiptarë

ina-online
ina-online

01/02/2024

Anglia vijon dëbimin e përjavshëm të shqiptarëve në përfundim të dënimeve dhe ata që kanë mbërritur ilegalisht.

Albeu mëson se këtë të mërkurë me një avion të posaçëm charter janë dëbuar 55 shqiptarë.

Mes tyre persona që kanë mbaruar dënimet për tentativë vrasje, grabitje, trafik njerëzish, mbajtje arme pa leje dhe mashtrim.

Prej nënshkrimit të ripranimit mes Anglisë dhe Shqipërisë dy vite më parë janë deportuar 3.500 shtetas shqiptarë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-02-26-00-40-56-655_com.facebook.katana-edit

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

supermarketet-800x445

Në të ardhmen, Coopi zviceran do të shesë perime nga Shqipëria

zvicer-policia

Shtetasi i Maqedonisë dëbohet nga Zvicra

femijet mergimtare greqi diaspora

Mimoza Hysa: 8 milionë folës të shqipes që jetojnë jashtë vendit, domosdoshmëri ruajtja e gjuhës shqipe

INFO

NA NDIQ