Bim Bima: “O kuku nonë influencerja, fara e jetës vjen prej mashkullit e jo laboratorit”

INA
INA

13/01/2024

Këngëtari i njohur me nofkën Bim Bima shkruan:

“Oh kuku nonë* 🤦🏻 inflluencerja!
Fara e jetes vjen prej mashkulli (burri), jo prej laboratori! Faren e jetes e man’ (mbanë) femna (gruaja), jo mitra e pllastikes me
kablla t’rrymës!
Ti remzije je nkotradikte me ligjin e natyres, kunder natyres, biologjise (bile bile edhe shkencore)! The last time i checked: na jena krijesa te natyres, krijesa biologjike (jo artificiale)! Pse po e mjegullosë atë që thirret “FAMILJE E SHNOSHË”(apo familje nukleare*) E m’folë ktu vlera?!?

Mashkulli osht – LOGJIKJA edhe FIZIKJA
Femna osht – EMOCIONALJA edhe SHPIRTNORJA

Per krijimin e nje jete te re duhet kombinimi i te katertave: FIZIKES, LOGJIKES, EMOCIONALES dhe SHPIRTERORES!
MOS E DEGRADO FEMNEN, NATYREN, NJERIUN!
ÇU!! ⏰
______________________________________
*nëna – personi apo qenja me e dashur e nje njeriu (vlenë per dy gjinitë) e sidomos per mu personalisht!
Nëna është grua!
Mflet ti mu per grâ?

*Familja nukleare – familja bërthamore, në sociologji dhe antropologji, nënkupton një grup njerëzish që janë të bashkuar nga lidhjet e partneritetit dhe prindërimit dhe që përbëhet nga një palë të rriturish dhe fëmijët e tyre

Se duhet me ta vizatu!”

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-03-03-18-27-09-712_com.facebook.katana-edit

Babai i Kiarës feston ditëlindjen, urimi i Luizit për vjehrrin

Screenshot_2024-03-03-17-05-43-672_com.facebook.katana-edit

“Gorillë, lë femrat shtatzënë dhe ikën”, plas keq mes Rozës dhe Meritonit

luiz-ejlli1

Luizi e këndon këngën e Xhezair Elezit nga Kumanova (video)

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

Screenshot_2024-03-03-13-19-24-284_com.facebook.katana-edit

Në kërkim për mashtrim/ Arrestohet brenda shtëpisë së Big Brother Vip banori që hyri të shtunën në mbrëmje

horoskop

Horoskopi për sot

Capture_sd-90-600x360

Një zinxhir shpëtimi me efekt të kundërt, cilët banorë janë në televotim

Screenshot_2024-03-03-10-58-02-122_com.android.chrome-edit

Rikja: Dua të fle në krevatin e Fationit

luiz ejlli

Luizi konfirmon datën se kur hyn në ‘Big Brother VIP Albania’

INFO

NA NDIQ