Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

INA
INA

04/03/2024

Kryetari i KRRE-së, Marko Bislimovski thotë se temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes.

“Ka mënyra të funksionimit, gjatë ditës nëse temperatura është mbi 18 gradë, gjatë atyre pak orëve ngrohja fiket, kështu që nuk ka nevojë të harxhohet gazi, shkurti është jashtëzakonisht i ngrohtë, kështu që besoj se kjo do të ketë një efekt pozitiv në matësot si dhe në faturat e ngrohjes që janë gjatë muajit maj, qershor, korrik”, tha Marko Bislimovski në “Studio 10” në TV24.

Arrestohet një i dyshuar në Gjakovë për dhunë në familje dhe përdorim të armësIbishi: Fletarrestet e Rusisë ndaj zyrtarëve të Kosovës nuk do të zbatohenArsyetimet shabllon të aktgjykimeve, shkak edhe mbingarkesa e gjyqtarëveDua Lipa duket e lumtur në krahët e të dashurit të ri, teksa shfaqen bashkë në pas-ndej…Pyetja e Elon Musk për “ekzistimin e NATO-s” dhe reagimet ndaj pretendimeve të tij
Ai shtoi se amvisëritë kanë çmim të subvencionuar për ngrohje deri në fund të sezonit të ngrohjes nga Qeveria.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

MEXHITI

Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

gashi afrim

Gashi: Shteti digjital është e ardhmja bashkë me ju

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

BE do të ndajë rreth 750 milionë euro për NVM-të në Ballkanin Perëndimor

INFO

NA NDIQ