Bitcoin vendos rekord të ri vjetor duke kapërcyer vlerën e 43 mijë dollarëve

INA
INA

06/12/2023

Bitcoin po fiton terren ndërsa kriptomonedha më e madhe në botë arriti në 43 mijë dollarë për herë të parë që prej muajit Prill 2022 ditën e martë.

Çmimi i Bitcoin u ngjit me afro 4 përqind në 43,478 dollarë sipas Coin Metrics duke fituar më shumë terren krahasuar me një ditë më parë dhe ndërsa entuziasmi për ETF-të Bitcoin në SHBA po shtohen.

Fitimet e vlerës së ditës së Marte e dërgojnë Bitcoin 160 përqind më lart që nga niveli më i ulët i 2023. Ether u rrit me 1.6 përqind në 2,263 dollarë, një rritje me 88 përqind për 2023.

Në javët e fundit kriptomonedha më e madhe në botë po prek rekorde të reja vjetore. Gjatë fundjavës për herë të parë kapërceu kufirin e 40 mijë dollarëve ndërsa hera e fundit që ishte në këtë nivel ishte Prilli 2022.

Optimizmi rreth aprovimit të mundshëm të një ETF-je Bitcoin në SHBA ka qenë forca kryesore shtytëse e vlerës së kriptomonedhës. Ekziston një konsensus i gjerë se ETF-të Bitcoin do të marrin dritën jeshile në 2024 nga autoritetet Amerikane.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

190719_ROBOTET_12_8

Në një kompani suedeze, një chatbot bën punën e 700 njerëzve – në një muaj ai pati 2.3 milionë biseda

whatsapp-main-600x360

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

chat-gpt

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT OpenAI

nasa2

A do të jetë në gjendje NASA të sjellë mostrat e Marsit në Tokë?

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

INFO

NA NDIQ