Biznesmeni Burim Piraj ‘zbulon’ skenarin që do të ndodh me veriun

INA
INA

2 Qershor, 2023

Biznesmeni Burim Piraj, i cili është mjaft aktiv duke komentuar edhe zhvillimet politike në vend, ka publikur skenarët se si mund të ndodhin ngjarjet në veri.

Ai thotë se në zgjedhjet e reja në veri, serbët refuzojnë të dalin derisa të mos tërhiqen forcat policore të Kosovës nga atje.

Tutje Piraj shkruan se Kosova nuk i tërhek forcat nga atje, ndërsa kriminelët serbë do të fillojnë sikurse tani, duke shtuar se Serbia do të dërgon edhe më shumë kriminelë e policë serbë në veri.

Postimi i plotë:

Tani skenari është ky:

1. Zgjedhje të reja në veri

2. Serbet refuzojnë të dalin në zgjedhje derisa të mos tërhiqen forcat policore të Kosovës nga veriu.

3. Forcat policore qeveria e Kosovën nuk i tërhek sepse janë në territorin e vetë.

4. Prapë kriminelët e fillojnë të vetën sikur tani, Serbia do të dërgon policë dhe kriminelë edhe më shumë.

Serbët nuk ndalen pa traktoriadë!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

INFO

NA NDIQ