Bjellorusia sfidon Kosovën në Prishtinë

Picture of INA
INA

21/11/2023

Kombëtarja e Kosovës sonte në “Fadil Vokrri” i bën ‘konak’ Bjellorusisë në ndeshjen e fundit të këtij cikli kualifikuese për Evropianin “Gjermani 2024”.

Ndonëse kjo sfidë për të dy skuadrat nuk ka rëndësi të madhe pasi të dy skuadrat kanë humbur gjasat për kualifikim në “EURO 2024”, megjithatë, Dardanët synojnë fitore në duelin e fundit të kualifikimeve në Evropianin e ardhshëm.

Kosova në duel me Bjellorusinë hyn pas barazimi në udhëtim tek Zvicra (1-1), sfidë kjo e luajtur tri ditë më parë në Basel.

Kombëtarja jonë edhe në duel me Bjellorusinë nuk do të mund të llogarisë në gjashtë lojtarë standard, megjithatë, të besuarit e Primozh Gliha-s, tashmë janë gati për të dhënë maksimumin në përballje me bjellorusët.

Strategu slloven në konferencën për medie, ka deklaruar se të përzgjedhurit e tij, do të japin më të mirën ndaj Bjellorusisë në mënyrë që këtë cikël garash ta mbyllin me fitore.

Ndeshja Kosova-Bjellorusia fillon në orën 20:45.

TË FUNDIT
17 orë
Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje
19 orë
Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture
21 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
1 ditë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
2 ditë
Ngjarje e rëndë në Drenas: Burri rrah partneren e tij, ajo duke ikur goditet nga një veturë

ME TE LEXUARA

21 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
19 orë
Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture
17 orë
Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

LEXO MË SHUMË

Policia-e-Kosoves-800x445

Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

Policia-e-Kosoves-800x445

Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture

pej

Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

policia-kosoves

Ngjarje e rëndë në Drenas: Burri rrah partneren e tij, ajo duke ikur goditet nga një veturë

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

INFO

NA NDIQ