Blerim Gjeladini nga Terra Data Analytic: “Bilall Kasami lideri shqiptar më i ndjekur në FB” (FOTO)

ina-online
ina-online

29/12/2023

Blerim Gjeladini drejtuesi i Terra World ose Terra Data Analytic ka qenë i ftuar në A2CNN ku ka folur për temën “Të bësh politik në rrjetet sociale”, ku edhe ka treguar statistikat e fundit që Terra World ka kryer ku njëherit janë edhe emrat e politikanëve në Maqedoni ku ndër tjera shihet se lideri i Lëvizjes BESA njëherit kryetar i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami është lideri më i ndjekur shqiptat në rrjetet sociale.

Analizat e Tera World (https://terra.marketing/)tregojnë se Kasami ka shikueshmërinë më të madhe në rrjetin social Facebook.

Në këtë sondazh shihet qartë se Bilall Kasami rradhitet i pari tek shqiptarët për shikueshmëri dukshëm më lartë nga politikanët e tjerë shqiptarë të cilët i lë shumë prapa.

Rikujtojm që përpara disa kohësh këtë primat e mbante lideri i BDI-së ndërsa tashmë Kasami e ka kaluar dhe dukshëm e ka lënë prapa.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ