Blerim Halimi nga ASH-Saraj mori detyrën drejtor i Spitalit Psikiatrik-Bardovca në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/03/2023

Sot edhe zyrtarisht Blerim Halimi mori detyrën Drejtor i Spitalit Psikiatrik-Bardovca në Shkup. Pasi deri tani në këtë drejtori ka qenë Qamil Kovaçi nga fshati Rashçe, anëtar i Bashkimit Demokratik për Integrim dega Saraj.

Blerimi Halimi vjen nga dega e ASh-së në Saraj, pas marrëveshjes për hyrje në Qeveri të kësaj partie ku u nda ‘kulaçi’ nga partnerët LSDM-BDI ku përpos ministrive dhe zv/ministrave i takojnë edhe disa drejtori. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
21 minuta
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
3 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës
5 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
20 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
1 ditë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
10 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
4 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
18 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

LEXO MË SHUMË

IMG_0006

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

INFO

NA NDIQ