Bleu 8-vjeçarin në Tiranë dhe e çoi në Athinë për të lypur, mediat greke nxjerrin detaje për trafikantin shqiptar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Mediat greke kanë publikuar detaje tronditëse mbi një shtetas shqiptar, të shumë kërkuar e të arrestuar së fundmi nga autpritetet e vendit fqinj, i cili akuzohet se ka blerë një fëmijë vetëm 8 vjeç, e ka dërguar atë në Greqi dhe e ka përdorur për të lypur në rrugët e Athinës.

Ky është rasti i një 56-vjeçari shqiptar, të identifikuar si Kujtim Demiri, i cili bleu një minoren në Shqipëri për ta shitur më pas atë në tregun e zi. Konkretisht, autoritetet greke morën disa ditë më parë një njoftim ndërkombëtar në kërkim të rëndësishëm nga ‘Interpol Albania’, ku dhe kanë reaguar menjëherë për zbardhjen e këtij krimi.

Urdhër arresti ndërkombëtar kishte të bënte me një 56-vjeçar, i cili ishte dënuar në vendin e tij me 15 vjet burg për “trafikim të të miturve”. Kur Departamenti i Kërkimeve të Sigurimit të Atikës u njoftua për praninë e 56-vjeçarit në Athinë, mobilizoi menjëherë rrjetin e tij të informacionit për gjetjen e tij.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia serbe

Tmerr në Serbi, çifti vret dy fëmijët dhe më pas hidhen nga kati i 17-të i pallatit

rama shkup

Rama nga Elbasani: Në zgjedhjet e 2025, fitore më e madhe

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

komuniteti mysliman në shqipëri

Sot zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman shqiptar, ja kush janë 3 kandidatët! (FOTO)

berisha rama meta

Sondazhi: Cili nga politikanët është më i ndershëm? Rama, Berisha, Basha apo Meta!

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

pasaporta shqiptare

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

bajraktar-dron

Dronët Bayraktar mbërrijnë në Shqipëri

tabela-open-balkan-ballkani-hapur

Tregu i vetëm i punës në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Serbi

INFO

NA NDIQ