Bllacë, kontrabandistët tentuan bllokimin e rrugës, dëmtuan veturën e policisë

INA
INA

13/11/2023

Ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Bllacë të Shkupit, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se disa persona të cilëve paraprakisht u janë konfiskuar gjësende të kontrabanduara, kanë sulmuar veturën e policisë dhe e kanë dëmtuar.

“Më datë 11.11.2023 rreth orës 20:30, gjatë kohës që një punonjës policie ka qenë duke drejtuar automjetin zyrtar “Dacia Duster”, në pronësi të MPB-së, përgjatë rrugës lokale nga fshati Bllacë e Poshtme, në drejtim të pikës kufitare “Bllacë”, disa persona, të cilëve më herët u janë sekuestruar produkte kontrabandë, kanë tentuar t’i bllokojnë rrugën ndërsa M.B. ka dëmtuar automjetin me sende të forta. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ