Bllokada të rrugëve për të penguar bullgarët në festimin e 4 shkurtit në Shkup (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2023

Në rrjetet sociale është publikuar një thirrje për qytetarët që më 4 shkurt të bllokohen rrugët Kumanovë – Shkup, sepse atë ditë pritet që qytetarët bullgarë të vijnë në Shkup për të shënuar përvjetorin e revolucionarit të Ilindenit, Goce Dellçev.

“Një thirrje për të gjithë patriotët!” Ejani me kamionë, traktorë, makina dhe makineri të tjera dhe mbështesni protestën. Qytetarë të Kumanovës, ju ftojmë që në ora 9 të bllokojmë rrugën me pagesë drejt Shkupit. Të mos lejojmë që neonazistët bullgarë të pështyjnë në kujtimin e të madhit Goce Dellçev”, thuhet në njoftim, përcjell INA.

Fondacioni Bullgar mbrëmë publikoi në rrjetet sociale udhëzime për bullgarët që planifikojnë të vijnë në Shkup më 4 shkurt. (INA)

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet

Mexhiti: 10.000 euro për secilin individ, do të shpërndajmë 49% të aksioneve të ndërmarrjeve shtetërore

ministria-e-kultures-

Mbi tre mijë të punësuar në kulturë pa paga, prej nesër nisin me protesta

tara

Taravari: Rroga mesatare në Maqedoninë e Veriut do të jetë minimum 800 euro (Video)

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

INFO

NA NDIQ