Bllokuan foltoren, përjashtohen nga Kuvendi 6 deputetë të opozitës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Bllokuan foltoren, përjashtohen nga Kuvendi 6 deputetë të opozitës

Sekretariati për Procedurën, Votimet dhe Etikën gjatë shqyrtimit të kërkesës së deputetëve të Partisë Socialiste kë përjashtuar për 10 ditë nga Kuvendi 4 deputetë të opozitës, ndërsa dy të tjerë me nga 5 dhe 3 ditë.

Maxhoranca e bëri këtë kërkesë pasi këta deputetë bllokuan foltoren në seancën e fundit në Kuvend si dhe i ranë bilbilit.

Sekretariati për Proçedurat dhe Votimet ka përjashtuar nga Kuvendi deputetët:
1. Edmond Spaho (10 ditë)
2. Elda Hoti (10 ditë)
3. Sorina Koti (10 ditë)
4. Oerd Bylykbashi (10 ditë)
5. Lindita Metaliaj (5 ditë)
6. Greta Bardeli (3 ditë)

PD më herët tha në një reagim zyrtar se kjo mbledhje është në shkelje të plotë të rregullores pasi kërkesa e socialistëve duhej shqyrtuar 48 orë pas depozitimit të kërkesës për përjashtimin e 6 deputetëve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

modelja klevisa ymeri

Me BMW e shpejtësi 170 km/h,shqiptarja përplas për vdekje dy të rinj (FOTO)

Igli Hasani2

Hasani në Hagë ankesa për shqiptarët në Preshevë

Spartak Ngjela

“Enver Hoxha më thirri, u pendova që s’i shkova”, trondit Spartak Ngjela: Më thanë se do më vriste, i kalova poshtë shtëpisë, ai u ngrit…!

begaj qosja sinani

Presidenti Begaj takoi akademikun Rexhep Qosja

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

rama macron makron

Nga takimi kokë më kokë me Macron, te marrëveshjet që do të firmosen, agjenda e kryeministrit Rama në Francë

INFO

NA NDIQ