Blogerët dhe personazhet e TikTok-ut në Shqipëri tashmë do të paguajnë taksa. Ja kur nis tatimi

Picture of INA
INA

23/09/2023

Personazhet shqiptarë që gjenerojnë të ardhura nga platformat e internetit do të paguajnë taksa. Kjo pritet të ndodhë nga 1 Janari i vitit 2024.

Deri më sot kjo kategori i ka shpëtuar tatimit dhe këtu përfshihen personazhet që fitojnë nga TikTok-u apo influencerët që fitojnë nga Instagrami, Facebook, YouTube dhe Google.

Blogerët e këtyre rrjeteve sociale në këtë mënyrë do t’u kërkohet të paguajnë tatimin mbi të ardhurat në masën 15%.

Në daljet në intervista televizive, ata përmendin shifra me mijëra euro nga të ardhurat prej rrjeteve sociale.

TË FUNDIT
19 orë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin
1 ditë
Luizi publikon këngën e re (video)
1 ditë
Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)
2 ditë
Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë
2 ditë
Kënga e re e Luizit po vjen (video)

ME TE LEXUARA

19 orë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

LEXO MË SHUMË

shpat kasapi

“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

Screenshot_20240720_122654

Luizi publikon këngën e re (video)

anita ramush

Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)

noizy

Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë

luizi luna

Kënga e re e Luizit po vjen (video)

Screenshot_20240720_122654

Luizi: Armiqtë sa vijnë e shtohen, di të thotë…

egla

Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)

ermonela jaho

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen

IMG_4504

Ky është këngëtari shqiptar që paguhet 30 mijë euro vetëm për një natë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ