Boateng i drejtohet Ronaldos: Nuk do t’i tregosh muskujt në Allianz Arena

Mbrojtësi i Bayern Munich, Jerome Boateng ka thënë se ai do ta ndal Cristano Ronaldon nesër dhe se ai nuk do të këtë mundësi që t’i tregojë muskujt e tij.

“Mendojë që ai është një sportist i madh. E shihni kur ai shënon zhveshur fanellën e tij”, ka thënë fillimisht Boateng.

“Gjithmonë kam dëshirë të luaj kundër këtyre lojtarëve, madje edhe Ronaldos. Është argëtim të luash kundër lojtarëve më të mirë. Kështu ju bëheni më mirë.

“Ai nesër nuk do të ketë mundësi që të tregojë muskujt e tij në “Allianz Arena”, përfundoi Boateng. /LajmiFundit/