Bogoev: Zgjerimi i shumicës parlamentare do të ndihmojë në reformat në gjyqësor

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2023

Stefan Bogoev, nënkryetar i LSDM-së në “Studio 10” në “TV24”, deklaroi se një shumicë e stabilizuar dhe e shtuar do të na ndihmojë në reformat në drejtësi. Para rindërtimit, mazhoranca numëronte 64 deputetë. Sa do të llogaritet tani do ta lë të jetë pak sekret dhe do ta shihni javën tjetër. Po e bëjmë për arsye taktike, sepse situata politike është intensive dhe është normale të jemi të kujdesshëm në daljet publike.

Ai shtoi se javën e ardhshme do të bëhet më e qartë se cila do të jetë shumica e re pas daljes së Alternativës dhe Lidhjes Demokratike dhe hyrjes së Aleancës për Shqiptarët në Qeveri.

“Shpresoj se deputetët e OBRM-PDUKM-së do ta shfrytëzojnë të drejtën e diskutimit, por kjo të mos kthehet në vonesë të pafundme, sepse vendit i duhet Qeveri funksionale dhe shumicë stabile”, tha Bogoev.

Nndryhse, nënkryetari i LSDM-së tha se pretendimet e opozitës se qeveria nuk ka shumicë janë të pabaza dhe i bëri thirrje që nëse vërtet besojnë në të, ta përfundojnë debatin që të kalojmë në votim dhe të shohim numrat.

TË FUNDIT
21 minuta
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
57 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
59 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

ME TE LEXUARA

23 orë
Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë
18 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
23 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
18 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
1 ditë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
1 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
21 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ