Bogoev: Zgjerimi i shumicës parlamentare do të ndihmojë në reformat në gjyqësor

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Shkurt, 2023

Stefan Bogoev, nënkryetar i LSDM-së në “Studio 10” në “TV24”, deklaroi se një shumicë e stabilizuar dhe e shtuar do të na ndihmojë në reformat në drejtësi. Para rindërtimit, mazhoranca numëronte 64 deputetë. Sa do të llogaritet tani do ta lë të jetë pak sekret dhe do ta shihni javën tjetër. Po e bëjmë për arsye taktike, sepse situata politike është intensive dhe është normale të jemi të kujdesshëm në daljet publike.

Ai shtoi se javën e ardhshme do të bëhet më e qartë se cila do të jetë shumica e re pas daljes së Alternativës dhe Lidhjes Demokratike dhe hyrjes së Aleancës për Shqiptarët në Qeveri.

“Shpresoj se deputetët e OBRM-PDUKM-së do ta shfrytëzojnë të drejtën e diskutimit, por kjo të mos kthehet në vonesë të pafundme, sepse vendit i duhet Qeveri funksionale dhe shumicë stabile”, tha Bogoev.

Nndryhse, nënkryetari i LSDM-së tha se pretendimet e opozitës se qeveria nuk ka shumicë janë të pabaza dhe i bëri thirrje që nëse vërtet besojnë në të, ta përfundojnë debatin që të kalojmë në votim dhe të shohim numrat.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Rama Grenell

Grenell takon Ramën: Duhet ta lirojmë sa më shpejtë Thaçin nga burgu

barcelona

Barça kursen 40 milionë me largimin e dy veteranëve, “blindohet” e ardhmja

ibrahim ajvazi haracine

Ajvazi për TV21 mohon akuzat e Ibrahimit: Nuk ka kërcënime! Ali Ahmeti është dashur të na ftojë, që mos të vijë deri te më e keqja

Foshnja_2

VIDEO/Si po shuhet Shqipëria, lindjet në nivelin më të ulët historik

krenar lloga

Ministri Lloga nënshkroi lehtësime për gratë dhe vajzat që vuajnë dënime nëpër burgje

lirim mersimi

Reagim nga OEMVP; Kërcënohet me jetë afaristi Lirim Mersimi nga Manastiri

nikos-vertis

A e dinit se ylli i muzikës greke Nikos Vertis ka rrënjë shqiptare?

basha berisha

Berisha: “Është vegël e Ramës”, Basha i përgjigjet: Shpik armiq për të fshehur dështimin

dimitar kovacevski

Kovaçevski pret mbështetjen për ligjet për Korridoret

INFO

NA NDIQ