Bojan Jovanovski lirohet për mjekim shtëpiak

Picture of INA
INA

29/11/2023

Për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, i dënuari Bojan Jovanovski -Boki, 13 vjeç, është liruar. Gjykata penale mori raporte mjekësore nga disa klinika, si dhe disa mjekë, si dhe këshilla të tëra mjekësore.

Avokati Vlladimir Tufegxhiq, mbrojtës i Jovanovski, tregon se e kanë marrë vendimin, për të cilin thotë se është i drejtë edhe pse është vonë.

“Lidhur me çështjen për të cilën ju tregoni interesim, si avokat mbrojtës konfirmoj informacionin se Gjykata Themelore Penale Shkup ka marrë vendim për pezullimin e vuajtjes së dënimit me burg për personin e dënuar Bojan Jovanovski dhe i është dorëzuar të dënuarit. person. Edhe pse ky vendim është i vonuar, ai është për t’u përshëndetur si ligjor, i drejtë dhe mbi të gjitha human, i marrë në bazë të dy mendimeve të njëpasnjëshme pozitive nga Prokurori Publik kompetent në të njëjtën procedurë dhe në bazë të dokumentacionit të plotë mjekësor për shëndetin. gjendja e personit të dënuar”, thekson Tufegxhiq.

TË FUNDIT
1 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
1 orë
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
3 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
4 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
6 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

ME TE LEXUARA

9 orë
Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe
7 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
6 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
4 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
24 orë
Rivotim në Zhelinë, Gjykata vendosi, VLEN: Drejtësia fitoi

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2207

Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Screenshot-31

Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Screenshot_2024-05-18-15-32-20-219_com.android.chrome-edit

Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

IMG_2192

Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare

Aksidenti-600x360

Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar

INFO

NA NDIQ