Boki 13 kërkon që t’i kthehet celulari! Thotë se brenda tij ka komunikim me politikan që është i rëndësishëm për rastin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Pala mbrojtëse e tre të akuzuarve në rastin “Lidhja Ndërkombëtare” mes të cilëve edhe Bojan Jovanovski, në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën themelore Shkup, theksoi se nuk do t’i marrë në pyetje dëshmitarët e propozuar, përkatësisht se nuk do të prezantojnë prova verbale, derisa nuk mundësohet prezantim i provave materiale që janë në telefonin e të akuzuarit të parë Jovanovski.

Avokati Sasho Dukovski thotë se derisa përmbajtja e komunikimit Wats App nga telefoni i konfiskuar i Bojan Jovanovskit nuk nxirret në mënyrë të paraparë me ligj, dhe të prezantohet si provë në këtë procedurë, si palë mbrojtëse nuk do të kërkojnë që të akuzuarit të dëshmojnë.

Ai kërkoi nga gjykata që kjo kërkesë të mos interpretohet si mbrojtje me heshtje. I akuzuari i parë Jovanovski nga gjykata kërkoi që t’i kthehet telefoni duke thënë se do t’i duhen nga 3 deri 7 ditë që të nxirren të dhënat. Dëshmitarët e propozuar dhe të pranuar nga ana e gjykatës, ai si i akuzuari i parë ka të drejtë t’i prezantojë para gjykatës.

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
17 orë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
11 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
17 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ