Boki 13 kërkon që t’i kthehet celulari! Thotë se brenda tij ka komunikim me politikan që është i rëndësishëm për rastin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Shkurt, 2022

Pala mbrojtëse e tre të akuzuarve në rastin “Lidhja Ndërkombëtare” mes të cilëve edhe Bojan Jovanovski, në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën themelore Shkup, theksoi se nuk do t’i marrë në pyetje dëshmitarët e propozuar, përkatësisht se nuk do të prezantojnë prova verbale, derisa nuk mundësohet prezantim i provave materiale që janë në telefonin e të akuzuarit të parë Jovanovski.

Avokati Sasho Dukovski thotë se derisa përmbajtja e komunikimit Wats App nga telefoni i konfiskuar i Bojan Jovanovskit nuk nxirret në mënyrë të paraparë me ligj, dhe të prezantohet si provë në këtë procedurë, si palë mbrojtëse nuk do të kërkojnë që të akuzuarit të dëshmojnë.

Ai kërkoi nga gjykata që kjo kërkesë të mos interpretohet si mbrojtje me heshtje. I akuzuari i parë Jovanovski nga gjykata kërkoi që t’i kthehet telefoni duke thënë se do t’i duhen nga 3 deri 7 ditë që të nxirren të dhënat. Dëshmitarët e propozuar dhe të pranuar nga ana e gjykatës, ai si i akuzuari i parë ka të drejtë t’i prezantojë para gjykatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ