Boki 13 nuk ndihej mirë me shëndet, shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit për “Lidhjen Ndërkombëtare”

INA
INA

03/11/2023

Seanca publike në Gjykatën e Apelit në Shkup për rastin “Lidhja Ndërkombëtare” është shtyrë për më 15 dhjetor, përcjell TV21. Në seancën e sotme në Apel ishin të pranishëm vetëm e akuzuara Jasna Ercegoviq dhe avokatët Stevan Pavleski dhe Vlladimir Tufegçiq, si dhe prokurori Burim Rustemi.

Gjykatësi Zoran Dimitrievski deklaroi se i akuzuari Bojan Jovanovski ishte ftuar në mënyrë të rregullt, por nuk e kanë përcjellë nga burgu i Idrizovës, ndërsa babai i tij, i akuzuari Mile Jovanovski nuk ishte i pranishëm, por gjykata nuk ka dëshmi për ftesë të rregullt.

Më 30 tetor të këtij viti, i akuzuari Bojan Jovanovski – Boki 13 ka dorëzuar njoftim në Gjykatë me kërkesë për shtyrjen e seancës publike, me arsyetimin se protokolli mjekësor për gjendjen shëndetësore parasheh trajtim të rreptë për dhjetë ditë dhe përfundon më 8 nëntor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

Liridona ademaj

“Ishte e dashur, e donte familjen”, si e kujtojnë kolegët suedezë Liridona Ademaj-Murseli

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

INFO

NA NDIQ