Borë dhe mot më i ftohte në Kodren e Diellit -6 gradë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/03/2023

Në Kodren e Diellit mëngjesin e sotëm janë regjistruar temperatura -6 gradë Celsius. Pasojnë Mavrova dhe Krusheva me -3, -1 në Berovë dhe Kriva Pallankë, 1 Kumanovë, 2 Manastir, Prilep, Ohër, Pretor, Dibër, Vinicë, 3 Tetovë, Shtip, 4 Shkup Zajçev Rid, Shkup-Petrovec, 6 Dojran, Demir Kapia dhe 7 në Gjevgjeli.

Për 24 orët e fundit deri në orën 07:00 (në l/m2) reshje ka 4 l/m2 në Dibër, 3 në Kodren e Diellit, 2 në Shtip, Berovë, Krushevë, Mavrove , 1 në Ohër, Vinicë, dhe më pak se 1 l/m2 në Shkup Petrovec, Tetovë, Kriva Pallankë dhe në Kumanovë.

Shtresa e borës në orën 7 në Kodren e Diellit është 5 cm, kurse në Krushevë dhe Llazaropol 2 cm.

Moti sot është pjesërisht i vranët në mëngjes, gjatë ditës me diell dhe më i freskët me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e fortë nga veriu. Temperatura maksimale do të lëvizë nga 8 deri në 14 gradë.

TË FUNDIT
5 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
7 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
9 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
11 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
13 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

21 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
15 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
20 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
14 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
20 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
13 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ