Borë në mes të gushtit në Itali, temperatura deri -6 (FOTO)

ina-online
ina-online

5 Gusht, 2023

Reshje të pazakonta dëbore janë regjistruar këtë të shtunë në Itali

Disa rajone të së cilës prej dy ditësh tashmë janë nën kthetrat e motit të keq.

Me një intensitet tepër të lartë, bora ka përfshirë malet e Dolomiteve, ku temperaturat kanë shkuar deri në -6 gradë Celsius.

Pamje të papara janë kapur në majën Mamoloda, 3343 m mbi nivelin e detit, ku petku i bardhë ka mbuluar çdo gjë./A2CNN/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden-zelensky

Ukraina dhe SHBA do të fillojnë prodhimin e përbashkët të armëve

Zelenski

Zelensky kthehet nga SHBA me “325 milionë” dollarë

tanku

Ukraina merr dhjetë tanke suedeze Stridsvagn 122

escobar eskobar gabriel

​Escobar: Nuk shoh asnjë dëshmi njëanshmërie të Miroslav Lajçak

biden-zelensky

Çfarë përfshin paketa e ndihmës e ShBA-së për Ukrainën?

zaporizhzhia-centrali-ukraine-berthamor-1

Ukraina dëmton mbrojtjen ajrore në Krime

Armenia Azerbejxhan-Nagorno-Karabakh

Azerbajxhani dhe udhëheqja e Karabakut bisedojnë për “integrimin”

kiev-naten

Shtatë të plagosur pas sulmit rus në Kiev

GRURI

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

INFO

NA NDIQ