Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

ina-online
ina-online

29/11/2023

Nënkryetari i Komisionit Europian, Xhozef Borell në Shkup u ka dërguar porosi partive politike në vend, që nëse duan integrim në Bashkimin Europian duhet të jenë të bashkuar dhe t’i miratojnë ndryshimet kushtetuese.

“Nuk duhet të ketë ndarje politike për çështjet e Bashkimit Europian. Nëse dëshironi të shkoni në rrugën drejt BE-së, atëherë duhet ta mbaroni procesin e miratimit të ndryshimit kushtetuese dhe të përparoni në reformat kyçe. Kjo është në interes të të gjithë qytetarëve të Maqedonisë së Veriut. Kjo nuk do të sjell dobi vetëm për një parti politike, por për të gjithë qytetarët”, tha Borell.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

INFO

NA NDIQ