Borussia Dortmund – Real Madrid, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Sot (e shtunë) është në orar për t’u zhvilluar finalja e madhe e Ligës së Kampionëve në mes të Borussia Dortmund dhe Real Madrid.

Pritjes i ka ardhur fundi tashmë dhe tifozët e futbollit mezi presin finalen e garës më të madhe evropiane për ekipe.

Dortmund dhe Real Madrid janë gati për aktin e madh që fillon nga ora 21:00 dhe zhvillohet në “Wembley”.

Klubi gjerman synon trofeun e dytë të kësaj gare pas triumfit në sezonin 1996/97, ndërsa Los Blancos trofen e 15-të në histori.

Verdhezinjtë kanë arritur në finale pasi eliminuan në gjysmëfinale Paris Saint-Germain, ndërsa Mbretërit eliminuan Bayern Munichun.

TË FUNDIT
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ