Botohet libri i deputetit të luftës nga Kumanova, Hisni Shaqiri

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2022

Ka shijuar driten e botimit libri i deputetit të UÇK-së dhe legjendës së politikës shqiptare në Maqedoni, Hisni Shaqiri. Libri titullohey “Golgota e shqiptarëve të Maqedonisë – në vorbullën e ngjarjëve 1981-2021”.

Kjo është një vepër e madhe e sapo botuar e historisë me lidhshmërinë e ngjarjëve që ndërlidhë epokën e një brezi që vet Baci Hisni është protagonist i ngjarjëve! Sidomos lufta kombëtare e 2001 dhe ngjarjët që rrodhën pas!/Lideri.mk

TË FUNDIT
10 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
18 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
24 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
26 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

18 orë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
4 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
11 orë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
8 orë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë
16 orë
Paraqitje e shpeshtë e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave deri të enjten, stabilizim i motit nga e premtja
4 orë
Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës
11 orë
Demiri: Sallat e operacionit në klinikën “Nënë Tereza” janë mbyllur për shkak të problemeve teknike

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ