Brahim Diaz pritet të largohet nga Spanja, po kërkohet në Angli

INA
INA

27/10/2023

Mesfushori Brahim Diaz u rikthye këtë verë të luaj me ekipin e Real Madrid, që ka kartonin e lojtarit.

Gjithsesi, spanjolli me prejardhje nga Maroku nuk po ndihet shumë komod, pasi më së shumti ka ngrohur stolin dhe është aktivizuar si zëvendësues (9 ndeshje e 1 gol).

Diaz ka një kontratë deri në vitin 2027 me “Los Blankos”, por ditët e fundit është përfolur për një largim të tij nga Madridi. Madje kjo gjë mund të ndodhë që në janar.

Një nga destinacionit ishte Milani, por duket se për 24-vjeçarin janë interesuar edhe dy ekipe nga Anglia.

Bëhet fjalë për Aston Villa dhe West Ham, që kanë shfaqur interes për Brahim Diaz.

Kostoja e këtij transferimi është 20 milionë euro, ndërkohë që mund të ndodhë edhe një huazim me te drejtë blerjeje./lajminet

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ