Brazili feston për Ancelottin, nga Neymar te Vini dhe Dinho: Një fitues

Picture of INA
INA

05/07/2023

Entuziazmi është pothuajse unanim, mes futbollistëve brazilianë ende aktivë ose jo, për zgjedhjen e Carlo Ancelottit në krye të Kombëtares së Brazilit nga viti 2024.

“Ai është një trajner i shkëlqyer, një mik i madh dhe mendoj se do të sjellë shumë, sepse ai ka shumë eksperiencë”, ka komentuar Ronaldinho, i trajnuar nga 64-vjeçari italian kur ishte ende te Milani.

“Ancelotti ka fituar gjithçka. Pra, ai me siguri do të na mësojë shumë”, nënvizoi Neymar nga ana e tij.

Rodrygo, Vini Jr dhe Eder Militão, aktualisht nën drejtimin e Ancelottit te Real Madrid, i bëjnë jehonë: “Kudo që të arrijë, ai fiton – tha Rodrygo – Gjithashtu, mund të sjellë suksesin e tij në ekipin kombëtar. Ne e dimë se kombëtarja duhet të fitojë gjithmonë”.

Richarlison po ashtu mezi pret ta ritakojë atë si teknik. Numri 9 verdheartë tha se ai u bë një “fenomen” në duart e Ancelottit kur drejtoi Evertonin në Angli.

“Ai më ndihmoi shumë atje te Everton, fillova të shënoja pa pushim. U bëra shoku i tij,” tha ai. “Më çoi në shtëpi, tashmë ndihesha si djali i tij”, shtoi ‘Pombo’.

TË FUNDIT
21 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
22 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
23 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja
2 ditë
Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

ME TE LEXUARA

23 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
22 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
21 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

sulmues

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

coman-bajern-psg-

Luajti vetëm 15 minuta në Euro 2024, ylli i Francës po mendon pensionimin nga kombëtarja

euro 2024 gjermani

Zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e “Euro 2024”

Luis de la Fuente

“Euro 2024”, De la Fuente: Na pret një finale e furishme Spanjë-Angli

Jurgen Klopp

SHBA-të me plan të qartë për Botërorin 2026, gati oferta për trajnerin e madh gjerman

INFO

NA NDIQ