“Breshëri plumbash”, atentat shqiptarit në Itali, dyshohet për larje hesapesh

ina-online
ina-online

17/12/2023

Një 47-vjeçar shqiptar ka rënë pre e një atentati mbrëmjen e djeshme në Itali.

Sipas medieve italiane, paraprakisht dyshohet për larje hespesh. Drejt tij u qëllua me breshëri plumbash, por shqiptari u plagos vetëm në këmbë. Menjëherë u dërgua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja është shënuar në Santero. I plagosuri ka disa dosje policore, ndërsa autori, menjëherë pas krimit u largua dhe është shpallur në kërkim.

Për hetuesit fillimisht duhet sqaruar motivi që e shtyu autorin e paidntifikuar të shtypte disa herë këmbëzën. As nuk është e qartë nëse ai synonte të vriste apo thjesht t’i jepte një mësim rivalit të tij, duke pasur parasysh se të paktën disa të shtëna u qëlluan poshtë./albeu

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

margarita magi camaj

Avokatja e parë shqiptare në Grammy 2024

Foto Ilustrim

Në Zvicër arrestohet një shtetas (45) i Maqedonisë së Veriut i dyshuar për terrorizëm

azilkerkues-1

Mbi 1,1 milionë kërkesa për azil në Evropë në 2023

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

INFO

NA NDIQ