Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

INA
INA

03/10/2023

Armando Broja ka zhvilluar ndeshjen e tij të parë si titullar për Chelsean këtë edicion dhe ka gjetur golin e parë.

Sulmuesi shqiptar ishte fantastik ndaj Fulham duke qëndruar për 65 minuta në fushën e blertë.

Chelsea arriti një fitore shumë të rëndësishme në derbin londinez, derisa Broja ishte ndër më të mirët në këtë duel.

Megjithatë sulmuesi shqiptar në momentin e zëvendësimit trembi të gjithë duke u larguar nga fusha, por ka qenë vet ai që ka konfirmuar se nuk ka të bëj fare me lëndimin.

Broja ka deklaruar se ishte thjesht i lodhur dhe vet kërkoi të zëvendësohet.

“Nuk ishte lëndim, por lodhje dhe kërkova zëvendësim. Nuk i kam ende 90 minuta në këmbë”, deklaroi Broja.

“Fitoret sjellin besim dhe pozitivitet në grupin e futbollistëve, në klub, por edh enë raport me tifozët. Është shumë e rëndësishme të fitosh dhe shpresoj të vazhdojmë në këtë rrugë”, tha ndër të tjera reprezentuesi shqiptar. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ