Broja mbetet objektivi kryesor i Milanit

Picture of INA
INA

18/08/2023

Emri i Armando Brojës po qarkullon fuqishëm këto ditë në itali. Veç Milanit edhe Roma duket e interesuar për sulmuesin e kombëtares shqiptare.

Kuqezinjtë kanë në listën e merkatos edhe Moise Kean. E ardhmja e tij, por mbi të gjitha e Brojës, është shumë e lidhur me historinë e Romelu Lukaku dhe se si do të përfundojnë negociatat e Chelsea dhe Juves për shkëmbimin me Vlahoviç. Nëse në Londër do të shkojë sulmuesi serb, atëherë Chelsea pritet të lërë të lirë Armando Brojën.

I vetmi dyshim që drejtuesit e Milanit kanë është forma e tij fizike, pasi Broja vjen pas një dëmtimi shumë të rëndë, ku dhjetorin e shkuar këputi ligamentet e gjurit. “Gazzetta dello sport” i ka kushtuar një artikull të veçantë shqiptarit për ta prezantuar atë dhe historinë e tij në publikun Italian.

21 vjeçari tashmë ndjehet mirë dhe i gatshëm për të nisur sezonin. Mbetet në pritje të mësojë të ardhmen e tij, por një gjë është e sigurtë që kudo që të luajë, Armando Broja do të tregojë shpejtësi dhe forcë, dy elementë mjaft të vlefshëm për të futbollistë të ri. Mbi të gjitha, Broja pritet të jetë një nga sulmuesit kryesorë të kombëtares shqiptare për ndeshjet tejet të rëndësishmetë shtatorit ndaj Çekisë dhe Polonisë.

TË FUNDIT
3 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
12 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
12 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
3 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 ditë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
14 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ