Buhova: Nëse nuk paraqitet ndonjë lloj i ri i virusit në pranverë mund të kalojmë në një fazë më të qetë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2022

Shifrat që i shoh në baza ditore deri më tani nuk i kanë kaluar 3.000, pres që të kemi një pllajë të rasteve të reja. Nëse nuk shfaqet ndonjë lloj i ri i virusit pres që në muajt e pranverës ose ka mesi i vitit të kalojmë në një fazë më të qetë, kështu janë edhe rekomandimet nga të gjitha virulozët botëror, tha për “Utrinski Brifing”, drejtoresha e Fondit Shtetëror të Sigurimeve Shëndetësore Irina Sotirova Buhova.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.746.689 testime të COVID-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 256.281, numri i të shëruarve është 227.492, numri i të vdekurve është 8.218 dhe numri i rasteve aktive është 20.571.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

IMG_1415

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

INFO

NA NDIQ