Bujar Osmani: Kjo Lëvizje multietnike, kërkon mandat për ta udhëhequr shtetin!

ina-online
ina-online

30/03/2024

Kandidati për president nga BDI dhe Front Europian Bujar Osmani sonte në Gostivar në nënshkrimin e marrëveshjes midis Frontit Europian dhe ASh-së krahu i Selës, theksoi se Marrëveshja e Ohrit e cila institucionalizoi dinjitetin e kombit tonë, sot po shndërrohet në lëvizje politike.

“Pas 23 viteve, Marrëveshja e Ohrit e cila institucionalizoi dinjitetin e kombit tonë, sot po shndërrohet në lëvizje politike, multietnike, që kërkon mandat për të udhëhequr shtetin”, tha mes tjerash Osmani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ