Bujar Osmani mori vetura “rent a car” me çmim 6 herë më të shtrenjtë, akuzon VMRO-DPMNE

ina-online
ina-online

08/11/2023

VMRO-DPMNE edhe sot ka drejtuar akuza ndaj ministrit të jashtëm, Bujar Osmani dhe koalicionit siç e quajti tenderues BDI – LSDM, për marrjen me qira të veturave me çmime 6 herë më të shtrenjta.

Nga kjo parti shtojnë se qeveria përmes Ministrisë së Jashtme ka nënshkruar marrëveshje për dhënien me qira të 175 automjeteve për dy ditë në vlerë prej 900 mijë euro.

“Mjafton të bëni kërkimin më të thjeshtë në internet dhe do të arrini në përfundimin se edhe një automjet i klasit Mercedes S mund të merret me qira me një çmim prej 450 euro për një ditë, i cili kur shumëzohet me dy ditë dhe 175 automjete, do të merrni çmimi jo më i lartë se 160.000 euro. Nga kilometrat e largët shihet se qeveria do të paguajë 6 herë më tepër për marrjen me qira të automjeteve”, thuhet në njoftim.

Aq më tepër, siç thonë ata, është tronditës fakti që qeveria publikon çdo vit tenderë miliona dollarësh për blerje automjetesh për ministritë apo organet e ndryshme shtetërore.(INA)

MPJ: Nuk është e vërtetë se Ministria do të shpenzojë mbi 900 mijë euro për veturat me qira

Ministria e Jashtme ndan afër 1 milion euro për makina me qira për Samitin e OSBE-së

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ