Bujar Osmani porosi Izet Mexhitit

Picture of ina-online
ina-online

09/07/2023

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani sot i është kundërpërgjigjur kreut të “grupit të zjarrit”, Izet Mexhiti, pas paralajmërimit për formimin e një lëvizje politike.

Osmani theksoi se nuk është hera e parë që nga BDI kanë dalë lëvizje dhe nisma të ndryshme politike, por që sipas tij, dihet se ku dhe si kanë përfunduar.

“Nuk është hera e parë që nga BDI-ja kanë dalë Lëvizje, parti, struktura… Mund të ju përmend disa raste, dhjetëra raste të tilla dhe e dini ku janë sot. BDI nuk është parti epizodike. BDI është parti që do të etablohet këtu, ndoshta për herë të parë në skenën politike shqiptare si parti e përhershme dhe kjo është sfida më e madhe e jona. Tani po flas si shqiptar, jo si ministër. Dëmi më i madh që i është bërë shqiptarëve, është mospasja e kulturës institucionale për të pasur parti të qëndrueshme e cila do t’i qëndrojë në sfidat e kohës”, deklaroi ministri Osmani në një konferencë për mediat të mbajtur në MPJ.(INA)

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
8 orë
Spanja kampione e Evropës
9 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

23 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
16 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
22 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
15 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
22 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ