VMRO-DPMNE: Bullgaria dhe Greqia nuk janë mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE

INA
INA

05/03/2024

Nga VMRO-DPMNE thonë se LSDM dhe BDI kanë gënjyer qytetarët se i kanë të mbyllur të gjithë çështjet e hapura me fqinjët e saj.

“Pendarovski Stevo është sinonim i gënjeshtrës dhe manipulimeve. Ai para zgjedhjeve të vitit 2019 u tha qytetarëve se autoritetet e LSD-së dhe BDI-së i kanë mbyllur të gjitha çështjet e hapura të Maqedonisë me fqinjët e saj”

Ai shkoi edhe më tej për të siguruar njerëzit se Bullgaria dhe Greqia ishin mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE.

As njëra dhe as tjetra nuk është e vërtetë. Pendarovski mashtroi dhe gënjeu. Fatkeqësisht, realiteti është shkatërrues për Maqedoninë”, akuzojnë nga partia opozitare.

VMRO akuzon LSDM-në dhe presidentin Stevo Pendarovski se kanë pranuar marrëveshjet kapitulluese në dëm të Maqedonisë, kushtet, negacionet dhe pyetjet e hapura nuk janë zhdukur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

INFO

NA NDIQ