VMRO-DPMNE: Bullgaria dhe Greqia nuk janë mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE

INA
INA

05/03/2024

Nga VMRO-DPMNE thonë se LSDM dhe BDI kanë gënjyer qytetarët se i kanë të mbyllur të gjithë çështjet e hapura me fqinjët e saj.

“Pendarovski Stevo është sinonim i gënjeshtrës dhe manipulimeve. Ai para zgjedhjeve të vitit 2019 u tha qytetarëve se autoritetet e LSD-së dhe BDI-së i kanë mbyllur të gjitha çështjet e hapura të Maqedonisë me fqinjët e saj”

Ai shkoi edhe më tej për të siguruar njerëzit se Bullgaria dhe Greqia ishin mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE.

As njëra dhe as tjetra nuk është e vërtetë. Pendarovski mashtroi dhe gënjeu. Fatkeqësisht, realiteti është shkatërrues për Maqedoninë”, akuzojnë nga partia opozitare.

VMRO akuzon LSDM-në dhe presidentin Stevo Pendarovski se kanë pranuar marrëveshjet kapitulluese në dëm të Maqedonisë, kushtet, negacionet dhe pyetjet e hapura nuk janë zhdukur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ