Bullgaria tani duhet t’ua dorëzojë familjarëve gjësendet e të vdekurve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Bullgaria tani duhet t’ua dorëzojë familjarëve gjësendet e vdekurve. Njëri prej tyre u ankua se i afërmi i tij mbante në autobus ar në vlerë prej 7000 euro. Ndonëse hetimet në Bullgari kanë përfunduar, në vendin tonë Prokuroria po kryen ende hetimet paraprake për punën e agjencisë “Besa Trans”.

“Po sigurohet dhe analizohet i gjithë dokumentacioni dhe shqyrtohen në detaje të gjitha rrethanat përkatës”, njoftojnë nga Prokuroria Publike.

Autobusi i Besa Transit ka kaluar kufirin e shtetit mbi 100 herë pa leje të duhura për transportin e pasagjerëve. Kompanisë tashmë i janë marrë licencat e transportit dhe ajo e turizmit./Alsat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

INFO

NA NDIQ