Bumçi: Kurti e refuzoi me të drejt, Rama është fajtor

Picture of INA
INA

05/07/2023

Ish-deputeti i partisë Demokratike, Aldo Bumçi tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri Edi Rama është fajtori për tensionin e krijuar mes Tiranës dhe Prishtinës zyrtare.

Sipas tij, Rama ka ka shpërfillur Kosovën, që është një shtet i pavarur, duke mos u kosultuar në asnjë moment me kryeministrin Kurti për nismat në emër të Kosovës.

“Është e trishtë dhe tregon një gjendje shumë të rëndë të pafalshme, ku ka arritur niveli i marrëdhënieve në një kohë që Kosova përballet me një situatë kur përballet me agresionin serb. Dhe në këtë përpjekje për të krijuar trazira në veri të Kosovës, në këtë moment delikat kjo është e pafalshme dhe përgjegjësi e plotë e Ramës. Është shumë e thjeshtë; Rama anuloi mbledhjen e 2 qeverive, s’kishte asnjë arsye ta bënte atë. E dyta, Rama nuk konsultohet me kryeministrin Kurti kur propozon një paketë për asociacionin”, tha Bumçi.

TË FUNDIT
23 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
1 ditë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
1 ditë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
2 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
1 ditë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
23 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

LEXO MË SHUMË

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

policia shqiptare vrasje

Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

ermal dredha

kryebashkiaku i Vlorës: Kjo është një luftë kundër turizmit shqiptar që e ka “burimin” diku gjetkë

edi rama

Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë

INFO

NA NDIQ