Bundesliga gjermane/ Dortmundi barazon, Darmstadti i Gjasulës mundet në shtëpi. Bochum fiton ndaj Union Berlinit

ina-online
ina-online

16/12/2023

Java e 15-të e Bundesligës gjermane ka nisur me ndeshje interesante.

Borusia e Dortmundit, barazimin në Champions me PSG, e ka përsëritur sot në kampionat, ku ka barazuar në shifrat 1-1 në transfertë ndaj Augsburgut.

Bokum ka shkatërruar në shifrat 3-0 Union Berlinin, një skuadër e transformuar për keq nga sezoni i shkuar.

Darmshtadi i Klaus Gjasulës është mundur në shtëpi në shifrat 1-0 nga Volfsburgu.

Mesfushori i Kombëtares ka qenë titullar në këtë takim, ku është ndëshkuar me karton të verdhë.

Heidenheim i ka dhënë leksion Mainzit, që u mund në shtëpi në shifrat 1-0. Në orën 18:30 luhet ndeshja e fundit për sonte në Bundesligë, ku Lajpcig pret Hofenheim.

Kryendeshja e kësaj jave në Bundesligë, ajo mes Bajernit dhe Shtutgardit do të luhet nesër në orën 19:30.

Ndërsa Leverkuseni nesër në orën 17:30 pret Eintrahtin e Frankfurtit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ