Bundesliga sjell sonte “Der Klassiker”, Dortmundi e pret Bayernin

ina-online
ina-online

04/11/2023

Java e dhjetë në Bundesliga sjell sonte derbin e njohur si “Der Klassiker”, mes Borussia Dortmundit dhe Bayern Munichit.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në “Signal Iduna Park”, me fillim prej orës 18:30, shkruan Gazeta Express.

Për të dy skuadrat pikët janë shumë të nevojshme, për të mbajtur hapin me skuadrat tjera në top katërshe.

Bayerni është i dyti në tabelë me 23 pikë, dy më pak se lideri, Bayer Leverkuseni, që sot luan në udhëtim te Hoffenheimi.

Dortmundi është i katërti me 21 pikë, aq sa ka edhe Stuttgarti i vendit të tretë, që ndeshjen e kësaj jave e luan nesër ndaj Heidenheimit.

“Der Klassiker” gjithnjë ka prodhuar gola shumë, andaj spektakël golash pritet të ketë edhe sonte.

Në total, Borussia Dortmundi ka 32 fitore në këtë derbi, kurse 66 sosh i ka Bayern Munichi. 35 ndeshje kanë përfunduar baras. /Gazeta Express

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ