Djegia e spitalit modular në Tetovë, Etemi dhe Besimi dënohen me 1 vjet e 6 muaj burg me kusht

Picture of INA
INA

05/06/2023

Ish-drejtori i spitalit në Tetovë, Florin Besimi, ish-drejtori ekonomik i spitalit Artan Etemi janë shpallur fajtorë për zjarrin në spitalin modular të Tetovës, ku humbën jetën 14 veta.

Drejtorët Besimi dhe Etemi u dënuan me nga një vit e gjashtë muaj burg dhe u dënuan me kusht.

Sipas gjyqtarit Jordan Velkovski, ata rrezikuan jetën e pacientëve dhe të afërmve të tyre që ndodheshin në spital në momentin kritik. Vdekja e të gjithë personave të vdekur ishte nga djegiet.

“Dënimi i caktuar nuk do të zbatohet nëse brenda tre viteve nuk kryejnë vepër të re”, tha gjyqtari.

Spitali i Tetovës duhet të paguajë një milion denarë. Doktor Vuçevski u shpall i pafajshëm. (INA)

TË FUNDIT
2 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
4 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
5 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
5 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

ME TE LEXUARA

9 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
16 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
8 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
16 orë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
7 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
17 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
16 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

LEXO MË SHUMË

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

INFO

NA NDIQ