Burgu i ri i Cyrihut kërkon vullnetarë që të kalojnë disa net në burg

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Shkurt, 2022

A ju ka ndikuar izolimi Covid për pak më shumë kohë vetëm? Atëherë ju jeni me fat.

Burgu i ri i Cyrihut Perëndimor ka bërë një thirrje për vullnetarët që të kalojnë disa net në burg, për ta testuar atë përpara se të pranojë të burgosurit aktualë, përcjell albinfo.ch.

Ata që zgjedhin të shërbejnë, do ta bëjnë këtë në baza vullnetare, d.m.th. nuk do të marri pagesë ose rimbursim, megjithëse do të merrni tri vakte burgu në ditë (me bazë mishi, vegjetarian ose hallall) dhe shumë paqe dhe qetësi.

Njerëzit do të kalojnë katër ditë në burg. Kushdo që dëshiron të përfshihet, duhet të jetojë në Cyrih ose të punojë për kantonin, të jetë së paku 18 vjeç dhe të pranojë një kontroll sigurie përpara se të marrë pjesë.

Koha në burg do të zgjasë nga e enjtja, më 24 mars, ora 12:00. deri të dielën, më 27 mars, ora 10:00, përcjell tutje albinfo.ch.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqiptaret diaspora shba

Mijëra shqiptarë morën pjesë në Ditën e Trashëgimisë Shqiptare në Kensico Dam Plaza

policia-itali

Sherr mes bandave në Itali, plagosen 3 shqiptarë

vetura kasamit zjarri

Zvicër: Gazetarit nga Gostivari, Kasam Selimit i digjet tërësisht vetura në autostradë

policia-italiane

Ngjarja e rëndë në Breshia të Italisë, viktima dhe autori nga Lezha

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

vrasje

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari (EMRAT)

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

INFO

NA NDIQ