Burime të ATV-së raportojnë se ka të plagosur edhe nga ana e sulmuesve

INA
INA

24/09/2023

Një krizë e re e ka kapluar veriun e Kosovës. Grupe të armatosura kanë kryer sulmet sot në drejtim të Policisë së Kosovës, ku zyrtari policor me gradën e rreshterit, Afrim Bunjaku ka mbetur i vrarë në fshatin Banjskë të Leposaviqit, ndërsa një tjetër zyrtar policor kufitar është plagosu.

Burime të ATV-së nga vendi i ngjarjes raportojnë se ka të plagosur edhe nga ana e sulmuesve.

Ndërkohë, rreth 30 minuta më parë, në vend të ngjarjes ka vazhduar te ketë të shtëna të kohë pas kohshme.

Këtë e ka konfirmuar gazetari i ATV-së nga vendi i ngjarjes.

“Prej pozitës ku jemi, te udhëkryqi ku çon për në brendësi të fshatit Banjë, që është afër vendit ku ka ndodhur edhe sulmi, ka më shumë se gjysmë ore që jemi këtu prezent dhe vazhdimisht ka të shtëna të shumta që duken rafalë të ndryshme që vinë prej armëve të ndryshme që nuk janë shumë larg. Kemi një kodër para dhe menjëherë prapa kodrës, aty ku është manastiri i Banjskës”, raportoi gazetari i ATV-së nga vendi i ngjarjes.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

shaban liridona

Shaban Murseli pretendon se Milaim Zeka i kishte kërkuar Behgjet Pacollit përmes Naim Murselit 100 mijë euro

Liridona ademaj

Avokati Spartak Ngjela flet për rastin e Liridona Ademajt

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

INFO

NA NDIQ