Burimet e Pentagonit: Pretendimet se Putin ka kancer!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/04/2023

Në dokumentet e rrjedhura nga Pentagoni, pretendohet se presidenti rus Vladimir Putin është me kancer, shkruan revista gjermane.

Një trajtim kimioterapie duhet të ishte planifikuar për 5 mars, gjë që sipas dokumenteve të zbuluara do të thoshte se Putini nuk mund të kryente aktivitetet e tij të planifikuara atë ditë, shkruan Focus.

Prej kohësh ka pasur thashetheme për shëndetin e Putinit dhe se ai është i sëmurë rëndë.

Pretendimet që Gerasimov kishte planifikuar të rrëzonte Putinin!

-Në nëntor të vitit të kaluar, një burim i dyshuar në shërbimet sekrete tha se ai kishte Parkinson dhe kancer fillestar, shkruan revista, por kujton se nuk ka pasur konfirmime për sëmundje të rëndë.

Sipas revistës, një ekstrakt nga rrjedhjet tregon gjithashtu se këshilltari për sigurinë kombëtare Nikolay Patrushev dhe kreu i shtabit të përgjithshëm të Rusisë, Valery Gerasimov, kanë planifikuar të rrëzojnë Putinin. Për ta vënë presidentin në një dritë të dobët, thuhet se ata donin të sabotonin pushtimin e Ukrainës duke lëvizur forcat nga Rusia në frontin jugor.
H.R

TË FUNDIT
13 orë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!
3 ditë
REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës
3 ditë
​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë
3 ditë
Temperatura ekstreme 50 gradë C, mbi 550 pelegrinë ndërrojnë jetë në Mekë
3 ditë
Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?

ME TE LEXUARA

13 orë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

LEXO MË SHUMË

Mark Rutte

Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

Borell

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

korona-virusi

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

haxh-meke

Temperatura ekstreme 50 gradë C, mbi 550 pelegrinë ndërrojnë jetë në Mekë

raketa-berthamore

Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?

Stoltenberg

Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit

Ursula Von der Leyen

The Guardian: Von der Leyen në rrugën e duhur për një mandat të dytë në krye të KE

Putin

Putin shkarkon zv.ministrat e Mbrojtjes të Rusisë, emëron kushërirën e tij (FOTO)

donaldtrump

Trump: Zelensky është biznesmeni më i madh nga të gjithë politikanët deri më tani

INFO

NA NDIQ