Bushi: MPB e angazhuar për zgjedhje të drejta dhe demokratike

ina-online
ina-online

31/01/2024

Zëvendës ministri i brendshëm, Nazim Bushi realizoi takim pune me delegacionin e lartë të ODIHR-të të udhëhequr nga Keara Kastaldo, këshilltare e lartë për procese zgjedhore në Zyrën e OSBE-së.

Bashkë me kolegët ministra zhvilluam takim pune me një delegacion të lartë të ODIHR-së të kryesuar nga z. Keara Castaldo, këshilltare e lartë për proceset zgjedhore në zyrën e OSBE-së.

Gjatë këtij takimi shpreha falënderim për bashkëpunimin dhe përpjekjet që ODIHR sistematikisht bën me qëllim të realizimit sa më transparent të çdo procesi zgjedhor në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Ministria e Punëve të Brendshme do të jetë e angazhuar tërësisht që të mundësoj zgjedhje të drejta, demokratike dhe të sigurta kurse monitorimi nga ODIHR-së do të jep një ndikim të rëndësishëm në promovimin dhe ruajtjen e standardeve demokratike gjatë procesit zgjedhor.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

INFO

NA NDIQ