Bytyqi: Kam marrë kërcënime se do të na vrisnin së bashku me fëmiun tim…

Picture of ina-online
ina-online

30/05/2024

Në emisionin Klan Debat, Fatmir Bytyqi ekskluzivisht ka bërë të ditur se gjatë fushatës zgjedhore ka marrë kërcënime me jetë, për çka është dorëzuar edhe kallëzim në MPB.

Duke diskutuar për retorikën në fushatën zgjedhore, ai iu drejtua Bojan Stojanovskit nga VMRO DPMNE:

“Pyetni ministrin e Brendshëm, kush ka denoncim për rrezikim të jetës pas fushatës suaj? Një zëvendëskryeministër që është ulur pranë jush, dy ditë radhazi, kur në fushatën tuaj ju rikthyet parullat e viteve nëntëdhjetë, në të cilat unë dhe fëmija im thirreshim se duhet të vritemi, kjo ndodhi për shkak të jush dhe fushatës suaj ”, tha Bytyqi.

Bojan Stojanovski nga VMRO DPMNE iu përgjigj këtij pretendimi:

“Nuk e di, nuk kam dëgjuar. A ka ndodhur për diçka tjetër, ndoshta për shkak të ndonjë detyrimi të papërfunduar ndaj një kompanie nga Manastiri, të cilës Bitiqi i është përgjigjur kategorikisht “Jo”. /TvKlan.mk

TË FUNDIT
47 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
1 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
3 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

20 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
9 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
1 ditë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
3 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
20 orë
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
9 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
1 ditë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?
3 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
20 orë
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ