Bytyqi: Kushtetuta do të ndryshojë, në Kuvend ka 8 burra e gra nga opozita që do të votojnë

ina-online
ina-online

09/10/2023

“Kushtetuta do të ndryshojë. Para ose pas zgjedhjeve”, tha zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi në Click Plus në TV21.

Bytyqi është i sigurt që deputetë të opozitës do të votojnë për të siguruar shumicë prej 2/3 për miratimin e ndryshimeve kushteteuse.

“Unë kam një mënyrë ë ndryshe të të bërit politikë dhe asnjëherë nuk futem për të diskutuar që e drejta e dikujt, qëndron në dorën e dikujt tjetër. Unë nuk mund të them dola i sigurova 5, sepse vendimi për të ngritur dorën është individual, është përgjegjësi individuale, dhe unë jam i bindur që ka 8 burra dhe gra, brenda në Parlament, dhe që nuk janë pjesë e shumicës së tanishme parlamentare, që do të votojnë ashtu siç e kërkon koha. Jam i bindur. Përndryshe, mendoj që humbin ata të cilët e bëjnë të kundërtën”, deklaroi Bytyqi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatmir mexhiti

Mexhiti: Në qeveri do ta ngre çështjen e të punësuarve me kontratë të përkohshme në MSH

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

INFO

NA NDIQ