Bytyqi uroi homologun e tij Gjeloshaj nga Mali i Zi: Vendet tona ecin së bashku nëpër histori dhe të ardhmen

ina-online
ina-online

01/11/2023

Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike në Maqedoninë e Veriut, Fatmir Bytyqi ka uruar Nik Gjeloshajn për marrjen e postit të zëvendëskryeministrit për politika ekonomike në Qeverinë e sapo zgjedhur të Malit të Zi, transmeton TV21.

Bytyqi në urim ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim me Gjeloshajn, për siç thotë, që dy shtetet bashkë të ndërtojnë rajon ekonomikisht të fortë dhe të zhvilluar.

“Urime kolegut Nik Gjeloshaj për pozitën në Qeverinë e re të Malit të Zi. Vendet tona ecin së bashku nëpër histori dhe të ardhmen, dëshiroj që bashkërisht të ndërtojmë një rajon ekonomikisht të fortë dhe të zhvilluar”, shkroi Bytyqi.

Kujtojmë që Gjeloshaj është njëri nga tre ministrat shqiptarë në Qeverinë e Malit të Zi që u zgjodh mëngjesin e ditës së sotme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6971

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

INFO

NA NDIQ