Çair, promovohet klubi i çiklizmit “Arbër Shaqiri”

INA
INA

6 Qershor, 2023

Në Shkollën Fillore të Çairit “Ismail Qemali” sot u promovua Klubi i Çiklizmit me emrin “Arbër Shaqiri”. Hapja e klubit erdhi pas realizimit po sot të “Autobusit të biçikletave” ku mbi 50 fëmijë në shkollë shkuan me biçikletat e tyre.

“Me rastin e promovimit të KÇ “Arbër Shaqiri” theksova se në këtë mënyrë më së miri senzibilizohen fëmijët për përdorimin e biçikletës për aktivitetet e përditshme për një jetë të shëndetshme dhe mjedis të pastër”, ka shkruar kryetari i Cairit, Visar Ganiu, raporton SHENJA.

Në aktivitetin e sotëm morën pjesë edhe mësimdhënës dhe përfaqësues të Klubit të Çiklizmit “Phoenix”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ