Çair, promovohet rruga me emrin Sulë Hotla (Video)

INA
INA

11 Korrik, 2023

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, i shoqëruar nga deputeti Izet Mexhiti dhe ish nënkryetari i Kuvendit, Hysni Shaqiri, kanë zbuluar sot në Shkup, tabelën me emrin e ri të rrugës “Sulë Hotla”, shkruan gazeta LAJM. Në përurimin e emrit të ri të kësaj rruge kanë marrë pjesë dhjetëra qytetarë nga Çairi e Kumanova.

“Është një nga ato 66 emra që komuna e Çairit i ka vendosur. Ju e dini kontributin e Sulë Hotlës. Për këtë do të flitet në Akedeminë përkujtimore që organizohet sot ku do të flitet për jetën dhe veprën e këtij veprimtari”, tha kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, pas zbulimit se tabelës me emrin Sulë Hotla.

“Keni bërë punën më të mirë të mundëshme. Keni bërë rikthimin e një figure shumë të rëndësishme të gjithë këtij territori që quhet tokë shqiptare. Duhet të mburremi dhe jetojmë me idealin e gjithë veprimtarëve si Baca Sulë”, tha Hysni Shaqiri./Gazeta LAJM

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-22-04-57-428-edit_com.android.chrome

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ