Çair, theret me thikë një 13 vjeçar

Një trembëdhjetë vjeçar nga Shkupi është sulmuar para një byrektore në Çair të Shkupit në orët e vona të 20 majit.

Siç njoftojnë nga MPB, para objektit në rrugën “Emin Duraku”, 13 vjeçarin e kanë sulmuar fizikisht persona të panjohur, me çka njëri prej sulmuesve me objekt të mprehtë shkaktoi plagë në shpinë dhe në dorën e majtë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai është dërguar në spitalin e përgjithshëm të Shkupit në “Shën Naumi i Ohrit” ku i është dhënë ndihma mjekësore.

Policia po ndërmerr masa për zbardhjen plotë të rastit.