Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

Picture of INA
INA

18/05/2024

Klubi i Hendbollit Çair për femra ka shkruar historinë, pasi ka siguruar biletë për në finale e Kupës së Maqedonisë, duke mundur Vardarin me rezultatin 32:28.

Hendbollistet e Çairi avansuar në pjesën e parë me rezultatin 14:13, ndërsa në pjesën e dytë arriti që të shkëputej gradualisht dhe të fitoj takimin me rezultatin e përgjithshëm 32:28.

Vendimtare në fitoren e Çairit ishte Rrahmani me 8 gola, ndërsa me lojë të mirë u dallua edhe Vasileva me 7 gola, njofton Shenja.

Ndryshe Çairi në finale e cila do të luhet të dielën do të ketë përballë Makedonija Gjorçe Petrovin. (INA)

TË FUNDIT
8 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
11 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
11 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
11 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
12 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

11 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
11 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
8 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
1 ditë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
1 ditë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ