Camaj: Me rastin e fundit kemi mësuar se Serbia ka qenë dhe do të jetë “mollë sherri”

ina-online
ina-online

30/09/2023

Pashko Camaj nga Federata Panshqiptare “Vatra” duke folur për rastin e fundit në veri të vendit, tha se nuk dyshon që Amerika e ka pasur të qartë që nga fillimi situatën.

Ai u shpreh se me këtë rast është mësuar se Serbia ka qenë dhe do të jetë “mollë sherri”, përcjell Klankosova.

“Unë nuk dyshoj se Amerika nuk e ka pasur të qartë që nga fillimi, e dinë shumë mirë situatën, janë shumë mirë të informuar rreth situatës ,ndoshta ndryshojnë diskutimet, mënyra , mekanizmat e diskutimeve që bëhen, por Amerika gjithmonë e ka pasur të ditur, nuk ka pasur asnjë dyshim në rrjedhat atje se kush është ai që ka qenë problematik në rajon, jo vetëm për Kosovën por për mbarë ish-Jugosllavinë të them”.

“Në rastin e fundit ne kemi mësuar atë cka kemi ditur gjithë kohën, që “molla e sherrit” përherë ka qenë dhe do të jetë Serbia, deri në një përfundim më konkret”, u shpreh tutje ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

OBSH

Shefi i OBSH-së: Pothuajse e pamundur të përballesh me krizën mjekësore të Gazës

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Hristijan Mickoski

Mickoski: U dakorduam që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 8 maj

instituti-arben-xhaferi

IPP: Kryeministri Kovaçevski dhe partia e tij shpenzojnë mbi 750 euro për reklama në facebook (Tabela)

zekiri bytyqi

Bytyqi i përgjigjet Zekirit pasi që i hodhi përgjegjësinë

Lavrov Shkup

Lavrov me akuza të ashpra ndaj OSBE-së: Është vegël e BE-së

Kiara Luizi

Kiara i kërkon kompliment Luizit. Ja si përgjigjet ai (video)

anton-quni

Anton Quni flet për bazat ushtarake serbe rreth kufirit me Kosovën

slavjanka-petrovska

“Lavrov s’ka çka lyp në Shkup”, ministrja maqedonase mesazh për ministrin e jashtëm rus

INFO

NA NDIQ